Rekreačný poukaz na ubytovanie

Využite poukaz v Apartmánoch Kukučka

Na Slovensku platí od 1.1.2019 nový zákon o podpore cestovného ruchu formou rekreačného poukazu na dovolenku na Slovensku. A u nás môžete rekreačné poukážky samozrejme využiť. Na základe tohto zákona má zamestnávateľ s 49+ zamestnancami povinnosť vám takýto finančný príspevok na rekreáciu poskytnúť. Finančný príspevok je na kalendárny rok max. 275 € a malo by to tvoriť 55% z celkovej ceny vašej dovolenky. Ak ste súčasťou firmy, ktorá má menej ako 49 zamestnancov, v tomto prípade je poskytnutie finančného príspevku na rekreáciu na dobrovoľnom rozhodnutí vášho zamestnávateľa.

Rekreačné poukazy v Hoteli Kukučka: faktúra

Pre všetkých našich hostí v súkromných apartmánoch v Hoteli Kukučka vystavujeme faktúry. Na základe faktúry, ktorú od nás za ubytovanie dostanete, si môžete u zamestnávateľa žiadať o tento finančný príspevok na rekreáciu (vo výške max. 275 € za rok)

Aké údaje od vás potrebujeme?

V prípade, že si budete chcieť za váš pobyt uplatniť rekreačný poukaz, poprosíme vás poskytnúť včas presné údaje, ktoré na faktúre potrebujete mať uvedené. Vo všeobecnosti by faktúra mala obsahovať:

 • celé vaše meno (niektorí hostia žiadajú do faktúry uviesť aj mená všetkých ubytovaných)

 • adresa trvalého pobytu

 • dátum ubytovania (musí to byť min. 2 noci)

 • miesto ubytovania (Apartmány Kukučka)

 • celková cena ubytovania (+ prípadne dodatočné služby: strava, wellness)

Odporúčame sa ale vopred spýtať vášho zamestávateľa (alebo zodpovednej osoby) na to, čo všetko potrebujú mať na faktúre od nás uvedené. Stáva sa, že niektoré firmy vyžadujú viac, niektoré menej.

Vašu požiadavku na uvedenie vašich údajov do faktúry zasielajte na kukuckalomnica@gmail.com aj s číslom/termínom vašej rezervácie, aby sme vás jednoducho identifikovali.

Uplatnenie rekreačného poukazu formou faktúry môžu využiť všetci naši hostia - hostia cez našu stránku, cez telefonickú rezerváciu, ale aj cez Booking, Megaubytovanie, Airbnb atď.

Rekreačné poukazy v Hoteli Kukučka: poukaz

Spolupracujeme s viacerými firmami, od ktorých možno vlastníte kartu, na ktorú vám zamestnávateľ nabil peniaze, ktoré môžete v rámci rekreačného poukazu u nás uplatniť. Sú to GUSTO UP Karta, DOXX "fpoho" karta, Callio Karta, Benefit Plus, Edenred Dovolenka a E-Ticket Caffeteria. Ako postupovať pri vašej karte si prečítate tu:

 • GUSTO UP Karta

Ak plánujete využiť kredit z vašej GUSTO UP karty u nás, je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás  (cez webtelefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť GUSTO UP kartou. Platba GUSTO UP kartou za ubytovanie prebieha v dvoch krokoch:

1. Budeme od vás potrebovať posledných 8 znakov čísla vašej karty

2. Následne vám príde e-mail alebo SMS z Gusto UP systému, aby ste túto platbu potvrdili

Cez GUSTO kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň + wellness. Ale strava (raňajky, večere) sa nedá uhradiť cez GUSTO kartu.

 • Benefit Plus

Ak plánujete využiť kredit z vášho Benefit Plus rekreačného poukazu, je potrebné, aby ste si u nás vytvorili priamu rezerváciu (cez web, telefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť Benefit Plus rekreačným poukazom.

Následne si vytvoríte cez systém Benefit Plus tzv. "benefitovú poukážku" na sumu rezervácie. Ako názov prevádzkárne vyberiete: Súkromné Apartmány v Hoteli Kukučka. Následne nám príde benefitová poukážka do e-mailu a tým je vaša rezervácia zaplatená.

Cez Benefit Plus rekreačný poukaz sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň + wellness. Ale strava (raňajky, večere) sa nedá uhradiť cez Benefit Plus.

 • Edenred Dovolenka karta

Ak plánujete využiť kredit z vašej karty Edenred Dovolenka u nás, je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez webtelefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť Edenred Dovolenka kartou. Platba cez Edenred Dovolenka následne prebieha cez SMS platbu:

Je potrebné poslať SMS na tel. číslo 0902 028 928. SMS v tvare: WA4009433 (cena rezervácie). Čiže ak bude vaša rezervácia u nás na 100 €, tak pošlete SMS na tel. číslo 0902 028 928 v tvare: WA4009433 100

Následne nám príde potvrdenie o zadaní platby. Ak by ste mali so SMS platbou akýkoľvek problém, neváhajte nás kontaktovať.

Cez Edenred Dovolenka kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň + wellness. Ale strava (raňajky, večere) sa nedá uhradiť cez Edenred.

 • E-Ticket Cafeteria (Edenred Benefity Café)

Ak vám zamestnávateľ nabil vaše prostiedky rekreačného poukazu na E-Ticket Caffeteria, a chcete si ich u nás uplatniť, je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez webtelefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť cez E-Ticket Caffeteria.

Platba za ubytovanie cez E-Ticket Caffeteria prebieha v troch krokoch:

1. Po vytvorení rezervácie u nás si vytvoríte/"kúpite" e-ticket v hodnote sumy rezervácie

2. Po vytvorení e-ticketu vám príde kód, ktorý nám pošlete

3. Po obdržaní kódu od vás my platbu potvrdíme

Cez E-Ticket Caffeteria sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň + wellness. Ale strava (raňajky, večere) sa nedá uhradiť cez Cafeteriu.

 • Callio karta

Je možné u nás uplatniť rekreačný poukaz aj cez Callio Kartu. Je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez webtelefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť Callio Kartou. Taktiež je potrebné, aby ste mali na karte nabité finančné prostriedky od vášho zamestnávateľa. K rezervácii vás poprosíme uviesť aj počet a menovitý zoznam zúčastnených osôb s adresami trvalého bydliska (bude to potrebovať firma Callio kvôli overeniu nároku na využitie rekreačného poukazu). Po potvrdení rezervácie od nás, vám firma Callio Karta pošle na váš e-mail odkaz na platobnú bránu, cez ktorú rezerváciu uhradíte.

Cez Callio kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň + wellness. Ale strava (raňajky, večere) sa nedá uhradiť cez Callio.

 • DOXX "fpoho" rekreačný poukaz

Je možné u nás uplatniť rekreačný poukaz aj cez DOXX rekreačnú poukážku "Fpoho". Je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez webtelefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť DOXX fpoho Kartou.

Cez DOXX následne funguje platba tak, že vám zašleme na váš e-mail z DOXX systému link na platobnú bránu, cez ktorú zaplatíte.

Cez DOXX fpoho kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň + wellness. Ale strava (raňajky, večere) sa nedá uhradiť cez DOXX fpoho kartu.

 

V prípade ak vlastníte rekreačnú poukážku od inej firmy ako máme uvedené vyššie, a chceli by ste ju u nás uplatniť, kontaktujte nás pred rezerváciou na kukuckalomnica@gmail.com

Uplatnenie rekreačného poukazu formou Gusto UP karty, DOXX fpoho karty, Benefit Plus, Edenred Dovolenka, E-Ticket Caffeteria alebo Callio Karty môžu využiť iba hostia, ktorí si spravia u nás rezerváciu napriamo (naša webstránka, sociálne siete, telefón alebo e-mail). Uplatniť si tieto karty môžu aj hostia z týchto portálov: Megaubytovanie, Hauzi