Rekreačný poukaz na ubytovanie

Využite poukaz v Apartmánoch Kukučka

Na Slovensku platí od 1.1.2019 nový zákon o podpore cestovného ruchu formou rekreačného poukazu na dovolenku na Slovensku. A u nás môžete rekreačné poukážky samozrejme využiť. Na základe tohto zákona má zamestnávateľ s 49+ zamestnancami povinnosť vám takýto finančný príspevok na rekreáciu poskytnúť. Finančný príspevok je na kalendárny rok max. 275 € a malo by to tvoriť 55% z celkovej ceny vašej dovolenky (v našom prípade z celkovej ceny ubytovania). Ak ste súčasťou firmy, ktorá má menej ako 49 zamestnancov, v tomto prípade je poskytnutie finančného príspevku na rekreáciu na dobrovoľnom rozhodnutí vášho zamestnávateľa

Rekreačné poukazy v Hoteli Kukučka: faktúra

Pre všetkých našich hostí v súkromných apartmánoch v Hoteli Kukučka vystavujeme faktúry. Na základe faktúry, ktorú od nás za ubytovanie dostanete, si môžete u zamestnávateľa žiadať o tento finančný príspevok na rekreáciu (vo výške max. 275 € za rok)

Aké údaje od vás potrebujeme?

V prípade, že si budete chcieť za váš pobyt uplatniť rekreačný poukaz, poprosíme vás poskytnúť včas presné údaje, ktoré na faktúre potrebujete mať uvedené. Vo všeobecnosti by faktúra mala obsahovať:

  • celé vaše meno (niektorí hostia žiadajú do faktúry uviesť aj mená všetkých spolucestujúcich)

  • adresa trvalého pobytu

  • dátum ubytovania (musí to byť min. 2 noci)

  • miesto ubytovania (Apartmány Kukučka)

  • celková cena ubytovania

 

Odporúčame sa ale vopred spýtať vášho zamestávateľa (alebo zodpovednej osoby) na to, čo všetko potrebujú mať na faktúre od nás uvedené. Stáva sa, že niektoré firmy vyžadujú viac, niektoré menej.

Vašu požiadavku na uvedenie vašich údajov do faktúry zasielajte na kukuckalomnica@gmail.com aj s číslom/termínom vaše rezervácie, aby sme vás jednoducho identifikovali.

Uplatnenie rekreačného poukazu formou faktúry môžu využiť všetci naši hostia - hostia cez našu stránku, cez telefonickú rezerváciu, ale aj cez Booking, Megaubytovanie, Airbnb atď.

Rekreačné poukazy v Hoteli Kukučka: poukaz

Aktuálne spolupracujeme s dvomi firmami, od ktorých možno vlastníte kartu, na ktorú vám zamestnávateľ nabil peniaze, ktoré môžete v rámci rekreačného pobytu u nás uplatniť. Sú to karty cez:

  • GUSTO Karta

Ak plánujete využiť kredit z vašej GUSTO karty u nás, je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás  (cez webtelefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť GUSTO kartou. Platba GUSTO kartou za ubytovanie prebieha v dvoch krokoch:

1. Budeme od vás potrebovať posledných 8 znakov čísla vašej karty

2. Budeme od vás potrebovať PIN, ktorý vám príde do e-mailu/SMS správy pre potvrdenie danej platby cez GUSTO kartu

Cez GUSTO kartu sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň. Stravu, prípadne iné služby (wellness atď), ktoré si dokúpite v hoteli, si následne hradíte zvlásť priamo v Hoteli Kukučka.

  • Benefit Plus karta

Ak plánujete využiť kredit z vášho Benefit Plus rekreačného poukazu, máte dve možnosti ako to urobiť:

1. Objednávka cez Benefit Plus online portál: je potrebné si nás nájsť na Benefit Plus online portáli a cez tento ich portál nám poslať žiadosť o rezerváciu. Ktorú vám samozrejme podľa aktuálnej dostupnosti potvrdíme. Po našom potvrdení objednávky vám systém automaticky odčíta kredit a vaša rezervácia ubytovania u nás je potvrdená a zaplatená.

2. Platba cez Benefit Plus kartu: je potrebné, aby ste si vytvorili priamu rezerváciu u nás (cez web, telefón alebo e-mail). A k rezervácii uviedli, že budete ubytovanie hradiť Benefit Plus kartou. Platba Benefit Plus kartou za ubytovanie prebieha v dvoch krokoch:

- Budeme od vás potrebovať vaše 8-miestne číslo karty

- Budeme od vás potrebovať PIN, ktorý vám príde do SMS správy pre potvrdenie danej platby cez Benefit Plus kartu

Cez Benefit Plus rekreačný poukaz sa dá u nás zaplatiť ubytovanie + miestna daň. Stravu, prípadne iné služby (wellness atď), ktoré si dokúpite v hoteli, si následne hradíte zvlásť priamo v Hoteli Kukučka.

V prípade ak vlastníte rekreačnú poukážku od inej firmy ako je Gusto Karta alebo Benefit Plus, a chceli by ste ju u nás uplatniť, kontaktujte nás pred rezerváciou na kukuckalomnica@gmail.com

Uplatnenie rekreačného poukazu formou Gusto Karty alebo Benefit Plus môžu využiť iba hostia, ktorí si spravia u nás rezerváciu napriamo (naša webstránka, telefón alebo e-mail). Uplatniť si tieto karty môžu aj hostia z týchto portálov: Megaubytovanie, Hauzi