FKSP

Využite svoje FKSP príspevky na pobyt alebo dovolenku

Máte radi slovenské hory? A konkrétne Vysoké Tatry? Aj u nás máte možnosť využiť peniaze z FKSP príspevku od vášho českého zamestnávateľa na ubytovanie na Slovensku.

Čo je FKSP?

Je to fond kultúrnych a sociálnych potrieb. Ide o fond, kam sa ukladajú peniaze na využitie svojimi zamestnancami na voľnočasové aktivity. Vytvárajú ho štátne aj príspevkové organizácie, niekedy aj jednotlivé firmy a obchodné spoločnosti. Dostávate od svojho českého zamestnávateľa finančné príspevky z FKSP? Vďaka týmto fondom môžete získať peniaze na dovolenku v Hoteli Kukučka vo Vysokých Tatrách.

Ako prebieha čerpanie FKSP príspevku v Hoteli Kukučka?

Je to ľahké. Stačí si u nás vytvoriť rezerváciu priamo (cez náš web, e-mail alebo telefón) a pri rezervácii uveďte, že si chcete na ubytovanie uplatniť FKSP príspevok. Následne vás bude kontaktovať ohľadom danej rezervácie náš partner (česká cestovná agentúra), aby s vami dotiahla platbu za rezerváciu.

Čerpanie FKSP prebieha tak, že poskytovateľ služby (v našom prípade Apartmány Kukučka) vystaví faktúru (cez svojho partnera - českú cestovnú agentúru) a tá je poslaná vášmu zamestnávateľovi. Na faktúru je potrebné uviesť údaje, ktoré zamestnávateľ požaduje. Následne je faktúra zamestnávateľom preplatená a vy sa môžete tešiť na cestu k nám.

U zamestnávateľa je potrebné overiť, aké má sám podmienky na uplatnenie príspevkov. Niekedy totiž môže mať pre svoju evidenciu špecifické požiadavky na texty a informácie uvedené vo faktúre. U svojho českého zamestnávateľa sa dozviete aj objem financií, ktoré máte k dispozícii.

Nie je nutné z fondov FKSP platiť celú cenu rezervácie. Stačí uviesť, koľko finančných prostriedkov potrebujete u zamestnávateľa vyčerpať a koľko si doplatíte zo svojho.